Благодійники навчають професій дітей з вадами розвитку

/Files/images/Без имени-1.jpg
Організатор:
КНЗ "ЖИТОМИРСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-ІНТЕРНАТ" ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
Дата початку:
01.02
Дата завершення:
01.02
Час початку:
12:40
Час завершення:
13:10
Місце проведення заходу:
Подробности-ТВ
Опис:
Подробности-ТВ

Навчання - змінює життя. У цьому переконані керівники благодійного проекту "Перша професія". Вони впроваджують програму професійного навчання для дітей з вадами розвитку. В інтернатах дівчат вчать шити, робити макіяж і куховарити, а хлопців - основ теслярської справи і крою взуття. Більше - далі в сюжеті.

Оля старанно застрочує шов на тканині. Вона - гордість педагогів. І на уроці їй навіть дозволяють посидіти за вчительським столом.

"Я спочатку зметала, а потім прошила на машинці - це буде ручка для еко-сумки".

Та успіхи в навчанні давалися дівчинці нелегко. Більш як півжиття вона провела в цих стінах. Кмитівська школа-інтернат - для дітей особливих.

"Легка розумова відсталість, плюс аутисти в нас є, і діти, які мають помірну розумову відсталість", - розповідає , заступник директора з навчальної роботи Кмитівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Тамара Шевчук.

Кожен шов для дівчат - уже досягнення. Вони наполегливі. Такі уроки допомагають вихованкам розкритися й відчути себе корисними, кажуть вчителі.

"Головне, що вони біжать на цей гурток з задоволенням. Що вони щось пошиють і зразу батькам, а ми сьогодні те робили, а ми те робили. Уже косметички пошили: мама, ми пошили косметички", - розповідає , вчитель трудового навчання Світлана Білобровець.

Ці заняття - частина благодійної програми "Перша професія". Профорієнтаційні гуртки наразі є в 14 інтернатах країни.

"І візаж, і перукарське, і ремонт і пошив взуття, ремонт і пошив одягу, столярна справа. Деякі діти - вони дійсно не можуть себе впорати, не знають, як готувати, не знають як доглядати за собою правильно.Саме на це спрямована наша програма - допомогти їм соціалізуватися", - каже куратор програми "Перша професія", ГО "Освіторія" Ірина Плешакова.

"Дуже нравиться ходити - мені нравиться малювати когось, щоб вивчити і хочу далі після закінчення школи хочу поступити … стати майстром візажу".

Гурток візажу - один з найуспішніших. Такий є ще тільки в Житомирському інтернаті.

"Якщо чесно, перед першим заняттям я найбільше хвилювалася. Коли я з ними познайомилась ближче, коли вже пройшло перше заняття, абсолютно весь страх пройшов", - каже візажист Юля Гуля.

"Наші дівчата стали такими більш окриленими, в них набагато підвищилась самооцінка. Тому що вони стали впевненими. Погодьтеся, це така навичка, яка корисна для кожної жінки", - каже директор Житомирської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Світлана Лесик.

Навіть якщо дівчата не стануть професійними візажистками чи швачками, здобуті знання колись таки стануть у пригоді, - переконані педагоги. Цього року в Олі випускний. Святкову сукню вона шитиме власноруч. Тканину вже обрала - урочисту червону.

Фотогалерея

Житомирська спеціальна школа Житомирської обласної ради

вул. Синельниківська, 12,
Житомирська область, м. Житомир,
Україна

10014

Телефон: 0412- 41-89-82

Координати закладу в десяткових градусах: 50.245135, 28.668378

Дата останньої зміни 10 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!